logo
Çağrı Merkezi;
0533 266 15 12
Bize Yazın;
samet@bursadalgicpompa.com

Dalgıç Pompa

Dalgıç pompa, suyun altında ve içerisinde çalışan, genellikle yüksek yerlere su taşımak ve derinden su çekmek amacıyla kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanları ise; su temini, sulama, yer altı sularının seviye kontrolü ve temiz ve ya kirli suların basınçlandırılmasında kullanılmaktadır. Dalgıç pompalar akışkan içerisinde çalıştıkları için gürültü ve titreşimden etkilenmezler. 7 metre ve 10 metre arası emiş gücüne sahip olan bu pompaların en büyük avantajlı 100 metre ve 200 metre gibi derinliklerden de rahatlıkla emiş yapabilme özelliğidir. Dalgıç pompalar, elektrik enerjisi ile sıvı transferi yapan bir sistemdir. Elektrik enerjisi ile ortaya çıkan mekanik güç sayesinde zor koşullarda dahi etkilenmeden sıvı transferine olanak sağlayan sistemdir.

Dalgıç pompalar birçok su teminlerinde ve sıvı transferlerinde kullanılmaktadır. Bu sıvı transferleri sırasında pompaların arıza yaşamaması için dikkatlice seçim yapılmalıdır. Dalgıç pompa seçimi için dikkat edilmesi gereken hususlar; Öncelikle suyun çekileceği yerde katı maddenin olup olmadığına dikkat edilmesi gerekilmektedir. Çamur, atık su, kirli su veya foseptik gibi maddelere dikkat edilmeli ve seçim sırasında bu durumlar göz ardı edilmemelidir.

Dalgıç pompa çeşitleri oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır.

Kuyular için kullanılan derin kuyu dalgıç pompa modelleri, normal kuyulardan daha geniş olan keson kuyuları için kullanılan keson kuyu dalgıç pompa modelleri, içerisinde çamur, pas ve kir gibi maddelerin bulunduğu alanlarda ise kullanılan drenaj dalgıç pompa modelleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra kirli su dalgıç pompa modelleriyle de kirli suların aktarımını rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

 

Su aktarımı ve suyu taşıma gibi alanlarda sıklıkla kullanılan dalgıç pompa modelleriyle evinize su temini sağlayabilir, kuyunuzda ki pis suyu temizleyebilir, bahçenizi sulayabilir ve içme suyu temin edebilirsiniz. Pis su, kirli su, çamurlu atık su gibi alanlarda sıklıkla tercih edilen dalgıç pompalar sizlerin en büyük destekçiniz.

Dalgıç pompa özellikleri arasında en çok göze çarpanı ise su temini yaparken susuz çalışmadığı sürece herhangi bir problem yaşamamasıdır. Susuz çalıştırıldığında büyük problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunun için genellikle drenaj dalgıç pompalarda bulunan su seviye flatörü sayesinde bu durumun önüne geçilmiştir. Flatörler aşağı da ya da yukarı da çalışabilmektedir. Genellikle pis suyu temizlemek için kullanılan bu pompalar genellikle flatör yukarıdayken çalışmaktadır. Su varken flatör yukarıya kalkar ve pompa çalışır. Su azaldığı zaman flatör yavaş yavaş aşağı düşecektir. Tamamen aşağı düştüğünde pompa durur ve çalışmasını bitirir. Tamamen aşağı düşmesinde değil de açı belirlemek istiyorsanız bunun için de armut flatör tercih edebilirsiniz. Bu flatörler de 90’,40’ gibi açılarda çalışabilen flatörler bulunmaktadır.

Dalgıç Pompa Fiyatları

Dalgıç pompa fiyatları kullanım alanlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Dalgıç pompanın beygir gücü, emiş gücü, emiş derinliği gibi özellikleri fiyat belirlenmesinde etkin olmaktadır. Sondaj kuyularında bulunan katı partiküllerin de sondaj kuyu dalgıç pompa fiyatları belirlenirken önemli bir rol oynamaktadır. İçerisinde bulunan ve normal pompalarda geçirgenliği olmayacak olan kuyularda kullanılan bu dalgıç pompalar genellikle parçalayıcı özellikledirler bu yüzden daha maliyetli olmaktadır. Uygun pompa seçimi de bunlar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Dalgıç pompalar birbirinden farklı markalar tarafınca üretilmektedir. Fiyatı belirleyen özelliklerden bir diğeri olan bu durum fiyatları değiştirebilmektedir. Kuyu için kullanılan derin kuyu dalgıç pompa fiyatları, emiş gücüne ve basma gücüne farklılık göstermektedir. Örneğin; 50 metre dikeyde yukarıya basan dalgıç pompa 100 metre dikeyde basan pompadan daha uygun olmaktadır. Bu gibi durumlarda da fiyat farkı olmaktadır.

Marka, model, kullanım yeri, emiş gücü, kullanıldığı alan, partikül geçirgenliği gibi faktörlerin dalgıç pompa fiyatlarını değiştirdiği görülmektedir. Dalgıç pompa, içerisinde bulundurduğu mekanizma sayesinde kullanım alanlarını oldukça genişletmektedir. En ucuz dalgıç pompa fiyatları Akarpınar Dalgıç Pompa  sizlere sunulmaktadır.

Dalgıç Motor

Su içerisinde çalışan dalgıç motorlar sayesinde su ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, pis suyu farklı bir yere aktarılabilir, kuyu içerisinden su temini yapılabilir, ev ya da binaların temiz su ihtiyacı karşılanabilir. Dalgıç su pompası mekanizma, suyun devirdaimini mükemmel bir şekilde yapmaktadır. Dalgıç motorların susuz çalıştırılmasına dikkat edilmelidir. Kullanım alanlarına ve geçirgenliğine göre bir pompa seçimi, ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılaması açısından oldukça önemlidir. İçerisinde bulunan fanları sayesinde su akışını sağlayan, en derin kuyularda bile su temini yapabilecek olan dalgıç motorlar Akarpınar Dalgıç Pompa sizlere sunulmaktadır.